Písal sa rok 1994 a my sme vstupovali do posledného štádia stredoškolského syndrómu. Neviem kto a kedy vymyslel slávnosť, ktorou sa oslavuje mladosť vo vzťahu k dospelosti, a nazval ju absolútne schizofrenicky - "Stužková"
Výklady tohto pojmu sa líšia, ale vo všeobecnosti ide o veľkú párty, ktorá sa skladá z úvodného antré, slávnostného udeľovania zelených stužiek vačšinou povesených na malé "zicherajsky", ktoré nám pozapichovali do nových šiat a oblekov. Z času na čas bol niekto aj popichaný, ale musel to vydržať . Potom sa každý povinne napil z obrovského pohára s našimi menami, v ktorom bolo - pre niekoho lahodný mok, pre iných "brečka" - jednoducho šampanské.
Potom sme rozbalili svoj pripravený program a vyzabávali sme seba i svojich rodičov a iných príbuzných. Prišiel čas na tortu. Krájanie trvalo tak hodinu ale aj tak sa nám nepodarilo ju zjesť a na druhý deň sme ju rozdali po škole. A zábava pokračovala do skorého rána...
K formalitám Stužkovej patrí oznamko (vid nižšie) a tablo. To naše bolo dosť charizmatické a spôsobilo rozruch na škole. Nebolo to však nič nové v našom podaní. Keď si teda všimnete, na table niet žiadneho učiteľa, pretože nik nechcel vyzerať trápne. Kam sa podel humor a nadsázka?
Samozreme vznikli aj vcelku zaujímavé fotky, ale tie si môžete pozrieť v našej galérii v sekcii Stužková.

Naše oznamko

Naše tablo
Naše Tablo
Ak si nás chcete pozrieť pod lupou, smelo do toho. Pracuje to len v prípade nainštalovaného a aktivovaného pluginu pre Java applets. Takže naše